Kızıltan Psikoteknik 
Piri Çelebi Mahallesi Fevzi Çakmak Sok. Belediye Blokları Yeni Doktorlar Sitesi 2. Kat 9/213 Merkez / Rize
kiziltanpsikoteknik@hotmail.com +90 (464)210 50 53 +90 (530)936 50 53
Kızıltan Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Rize'de Açıldı
Kızıltan Psikoteknik / 2019-11-18 / 136 Kez Okundu

Kızıltan Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Rize'de Açıldı

“Güvenli yolculuğun ilk adımı” sloganıyla yola çıkan Kızıltan Psikoteknik Değerlendirme Merkezi, Rize Merkezde Doktorlar Sitesinde hizmete girdi.

PSİKOTEKNİK NEDİR?

Çalışma psikolojisinin bir dalı olan psikoteknik değerlendirme, bireyin belirli bir işte ki yeterliliğinin ortaya konması amacıyla, gerekli bedensel ve zihinsel özelliklerinin testler aracılığı ile ölçülmesidir.

PSİKOTEKNİK RAPORU NEDİR?

Psikoteknik Raporu,kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını gösteren,psikolog ve simülatör eşliğinde gerçekleştirilen 1 saatlik testin akabinde verilen bir rapordur.

PSİKOTEKNİK RAPORU'NU KİMLER ALMALIDIR?

Karayolu taşıma yönetmeliğine göre sürücülerde aranan şartlardan birisi Src Belgesi ve Psikoteknik değerlendirme raporudur. Ticari amaçla araç kullanan tüm sürücüler (yolcu,eşya ve yük taşıyan tüm sürücüler)ve ceza puanlarının doldurulması sebebiyle ehliyete el konulan sürücüler için zorunludur.

PSİKOTEKNİK RAPORU NASIL ALINIR;

Psikoteknik raporu yalnızca Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarca verilmektedir.

Minimum 1 saat bilgisayar destekli test cihazında 9 aşamadan oluşan psikolojik değerlendirme sonrasında rapor tanzim edilmektedir.

Psikiyatri uzmanı tarafından yeniden değerlendirilip, e-rapor hazırlanmaktadır.

KIZILTAN PSİKOTEKNİK DEĞERLENME MERKEZİ, gerekli tüm şartları sağlayarak Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nden ruhsat alarak Rize/Merkezde hizmet vermeye başladı.

Haberin Linki

Kaynak : Olay53 Haber Sitesi


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da Paylaş